Okres zimowy na drogach żąda od posiadaczy samochodów szczególnego przygotowania auta i większej czujności w czasie kierowania. Zimową porą zdarza się największa ilość stłuczek, zwłaszcza w mieście, gdzie ruch w czasie godzin szczytu jest ogromny.
Czy, by bezpiecznie podróżować zimą, starczy wyłącznie jeździć wolniej a także ostrożniej? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma wskazówkami, jakie uproszczą jazdę pojazdem na czas zimy.

Koniecznie wykonaj badanie techniczne!
Przed pierwszym śniegiem na ulicach obowiązkowo warto wykonać przegląd samochodu. Jazda zimą na letnich oponach jest niedopuszczalna i większość właścicieli samochodów respektuje tę normę.
Należałoby dodatkowo zwrócić uwagę na działanie hamulców. Gdy hamulce działają nierówno, łatwiej utracić kontrolę nad samochodem i wypaść z drogi w trakcie hamowania. Nierówne funkcjonowanie hamulca jest niezauważalne podczas lata oraz jesieni – zimą może doprowadzić do szkody lub stłuczki.
Najlepiej przed czasem zimowym zorganizować wymianę klocków hamulcowych. Nasza autowypożyczalnia prowadzi wynajem pojazdów, jakie są na bieżąco serwisowane u zaufanych mechaników samochodowych.
Przed wypożyczeniem poszczególnego samochodu, weryfikujemy jego stan techniczny, tak aby zapewnić interesantom najwyższy komfort jazdy oraz poziom bezpieczeństwa.

Jak odpowiednio ruszać autem?
Sposób, jakim rusza się samochodem okresie zimy wydaje się mało istotny, jednak dobrze pamiętać o jednej zasadzie. Jeżeli prowadzący będzie nazbyt mocno wciskał pedał gazu to śnieg pod kołami pierw się rozgrzeje i roztopi, a w następnej kolejności zamarznie, tworząc lód. Przypuszczalnie może to doprowadzić do powstania kłopotów jeszcze przed odjechaniem z parkingu. Auto zakopie się coraz bardziej, a podwodzie osiądzie.

Co zrobić jeżeli samochód utknął w zaspie?
Po pierwsze nie panikować i zbyt mocno nie naciskać pedału gazu, jako że to może tylko pogorszyć sprawę. Najprostszy sposób wymaga kilku ponowień poniższych czynności:
•    najpierw trzeba wyprostować koła,
•    później lekko nacisnąć pedał gazu.
•    w sytuacji, gdy samochód rozpocznie się zakopywać, powinno się    energicznie wcisnąć sprzęgło,
•    potem trzeba powtórnie nacisnąć pedał gazu.

W czasie zimy nie ufaj innym uczestnikom ruchu
Nadmierna brawura jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych  w czasie zimy. Powinno się zachować odpowiedni odstęp, zwłaszcza w mieście, gdzie dynamizm na ulicy jest większy. Nawet najpewniejszy i doświadczony kierowca winien zachować przezorność w trakcie jazdy, nie tylko ze względu na niekorzystne warunki na trasie, ale także na zachowanie pozostałych kierowców.
Trudno przewidzieć zachowania wszystkich uczestników ruchu, więc najrozsądniej zimą zastosować regułę „ograniczonego zaufania”. Oprócz pozostałych aut na jezdni, atencję kierowcy powinna być skupiona na pieszych i cyklistach.
 Żeby ustrzec się kolizji zachowaj większy odstęp. Ten prosty krok pozwoli na zachowanie dłuższej drogi hamowania i wyższego poziomu bezpieczeństwa.

Nasza autowypożyczalnia prowadzi najem pojazdów dostawczych a także osobowych, a dla kierowców planujących zimowy wyjazd w góry, przygotowaliśmy możność wypożyczenia łańcuchów na koła w korzystnej cenie!

autowypożyczalnia