Pożyczenie pojazdu potrafi być zwodnicze. Pomiędzy wymaganiami ubezpieczeniowymi a ukrytymi opłatami, możesz nie mieć świadomości, czy nie przeoczyłeś istotnych niuansów podczas rezerwacji samochodu. Wymieniamy z tej przyczyny kilka punktów, jakie powinno się pamiętać w czasie rezerwacji pożyczonego pojazdu.

Ile lokalizacji wynajmu tyle cen

Niektóre autowypożyczalnie pociągają za sobą wyższe zapłaty. Poboczne opłaty różnią się w zależności od lokalizacji, jednakże zazwyczaj opłacasz wyższą cenę za odbiór pojazdu z lotniska. Lotniska są wziętą lokalizacją, w której wolno zabierać pojazdy, zatem powinno się się spodziewać dłuższych terminów oczekiwania na wypożyczalnie samochodów, jeśli nie mają tam swojego stanowiska.
Rozważ nadzwyczajny luksus odbioru wynajętego pojazdu na lotnisku w zestawieniu z specjalnymi opłatami za korzystanie z lokalizacji premium. Rozważ możność skorzystania z transportu publicznego, by dostać się do pozostałych miejsc w centrum miasta i odebrać pojazd stamtąd, ażeby zaoszczędzić gotówkę.

Autowypożyczalnia radziNawet gdy na początku może wydawać się, że jest to nadzwyczaj dużo kwestii, istnieje multum zatuszowanych kosztów, jakie mogą faktycznie zwiększyć rachunek za najem pojazdu. Przykładowo poniektórzy kierowcy będą pobierać od wybranych autowypożyczalni opłaty za kolejne dniówki. Kiedy Ty i kierowcy nie ukończyliście ustalonego wieku, być może będziesz zobligowany/a każdego dnia płacić dodatek dla nieletnich. Zwykle obowiązują minimalne i maksymalne warunki wieku kierowców, pomimo tego różnią się one w zależności od regionu.
Przed oddaniem auta do jazdy upewnij się, iż masz punkt na tankowanie paliwa. W sytuacji, kiedy po powrocie do autowypożyczalni nie pozostanie w pełni wypełniony zbiornik, działalności wypożyczające auta pobierają specjalne opłaty. W poniektórych firmach można płacić za benzynę w formie zaliczki, ale często jest to znacząco droższe. Jeśli nie chcesz uiścić dodatkowej opłaty, ażeby uniknąć niedogodności, generalnie lepiej jest uzupełnić zbiornik samemu.

Upewnij się, że najęte auto jest odpowiednio ubezpieczoneZnaczące jest, żeby eskapada była asekurowana. Upewnij się jednak, że masz szczegóły polisy i nie kupujesz zbędnego dodatkowego ubezpieczenia.Wypożyczalnie aut często będą próbowały zaoferować Ci swój produkt ubezpieczeniowy, jaki może nie być pomocny, jeśli masz istniejącą umowę ubezpieczeniową, jaka obejmuje już zdarzenia wyrządzone w samochodzie.
Nie odkładaj na ostatnią chwilę wykupu zabezpieczenia. Często ubezpieczenia proponowane w autowypożyczalni są droższe i mogą wykluczać konkretne przyczyny szkód. Zapoznaj się z składnikami swojej umowy, byś wiedział, na co jesteś objęty ubezpieczeniem. Nasi agenci ubezpieczeniowi proponują polisy jakościowe dla wielu szkód stereotypowo wyłączanych przez autowypożyczalnie.

Dwa razy sprawdź wynajęty pojazd pod kątem ewentualnych uszkodzeńPrzed wyjazdem wynajętym samochodem powinno się bardzo dokładnie zobaczyć, czy nie ma żadnych dodatkowych zepsuć, które nie zostały odnotowane w protokole. Jeżeli podczas zwrotu samochodu pozostanie przyuważone nowe uszkodzenie, zostaniesz obarczony kosztami. Z tego powodu wiele ludzi decyduje się na fotografowanie samochodu, gdyby jakakolwiek szkoda w późniejszym czasie była zakwestionowana.

Wypożyczalnia aut- ważne punktyPrzed zarezerwowaniem pojazdu upewnij się, że dokonujesz dobrego wyboru. Mimo, że wiele autowypożyczalni oferuje nieograniczone przebiegi, w wybranych przypadkach może być dzienny limit. Możesz zapłacić wiele więcej, gdy przekroczysz limit przebiegu.
Upewnij się, iż wiesz jaką dokumentację powinno się dostarczyć do wypożyczalni pojazdów, gdyż zakłady mają inne wymagania. Należy także pamiętać, że kiedy przewidujesz przewieźć auto poza granice międzynarodowe, przeważnie będziesz musiał zdobyć zgodę wypożyczalni pojazdów, bowiem poniektóre z nich nie zezwalają na przejazd poza granice państwa bazowego.
Gdy porządnie się przygotujesz do podróży i sumiennie przeczytasz warunki wypożyczenia pojazdu, możesz uniknąć wszelakich problemów w autowypożyczalni.

autor: www.rdg.pl