Cena ubezpieczenia mieszkania w bloku

Obecnie, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, jest zabezpieczone. Kłopot właścicieli mieszkań polega wyłącznie na tym, iż na ogół, ochrona, którą dają polisy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli własnych lokali. Należałoby ponadto rozważyć kupno indywidualnego ubezpieczenia lokalu, dlatego, że, ubezpieczenia, jakie są wliczone w czynsz, są stanowczo gorszą alternatywą dla propozycji, które przedstawiamy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym czynnikiem, jaki powinniśmy mieć na względzie poszukując korzystniejszego zabezpieczenia posiadłości w bloku, jest rozmiar asekurowania. Polisy, które mają spółdzielnie albo wspólnoty, umożliwiają odbudowanie oraz naprawę głównych murów budynku i części łącznych pomieszczenia, to znaczy klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pożar czy też wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W takim razie szkody poniesione przez właścicieli mieszkań pozostaną pokryte z umowy odpowiedzialność cywilnej wspólnoty czy spółdzielni.
Jednakże w umowach, które zapewniają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o mieszkaniach prywatnych. Takich wypadków, w których to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za zdarzenie w lokalu prywatnym jest wszak nadzwyczaj niedużo. A gdy już się przydarzy tak, że ubezpieczenie kupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, chroni interesy poszczególnych właścicieli lokali, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. Skutkiem tego, każdy posiadacz nieruchomości, musi sam zapewnić sobie protekcję wykupując najciekawsze zabezpieczenie nieruchomości, które będzie miało najszerszy zakres zabezpieczenia z możliwych.

Co nam daje ubezpieczenie

Limit asekurowania, odnoszący się do spółdzielni, bazuje na  kluczowych ryzykach i nie proponuje doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Wybierając u nas ofertę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, dostają Państwo w standardzie znaczny pakiet usług Assistance. Tym sposobem, kiedy lokum nie nadaje się do używania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina może liczyć na rozmieszczenie w hotelu niekiedy do 90 dni albo przewóz ocalałego mienia do obliczonego miejsca.
Krótko mówiąc, co musi obejmować najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja całkowitej rekompensaty strat w lokum, na wypadek jeśliby spółdzielnia czy wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w jakim zamieszkujesz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie protekcji wszystkich podzespołów posiadłości (nie jedynie murów, ale również wyposażenia: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, sprzętów w zabudowie);
·    zwrot wydatków wyszukiwania przyczyny szkody, jeżeli nie wiadomo skąd przykładowo kapie woda;
·    pomoc w skomplikowanych sytuacjach – np. zameldowanie w hotelu w razie zniszczenia lokalu bądź pomoc hydraulika, jeżeli pękła uszczelka;
·    gwarancja poprawnych relacji z sąsiadami, w przypadku krzywd spowodowanych w ich mieniu – na przykład zalanie sufitu czy też naruszenie zaparkowanego pojazdu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona tolerowana przez banki, jeżeli Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Niewątpliwie, że właściwe ubezpieczenie nieruchomości nie jest kwestią łatwą. Kalkuluje się poświęcić trochę czasu na wyszukanie porządniej propozycji bowiem można wybrać perełkę dla siebie – czyli ogromny zakres zabezpieczenia w interesującej opłacie. Proponujemy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu wyliczymy Państwu umowę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% ceny ubezpieczenia. Wskazane jest rozważyć naszą propozycję.